پذیرایی و تشریفات

آموزش اصول و فنون پذیرایی، میزبانی و آیین تشریفات / ۱۰۰% کاربردی و عملی

دوره آموزشی اصول و فنون پذیرایی، میزبانی و آیین تشریفات VIP

سلام دوست خوبم، اینجانب جابر مرتضایی هستم و در این نوشته، لینک‌های مفیدی درزمینهٔ آموزش اصول و فنون پذیرایی، میزبانی و تشریفات وی‌آی‌پی هست، آورده‌ام.

برای دیدن هر مطلب، روی لینک و دکمه آبی رنگ کلیک نمایید:

☕️ نحوه پذیرایی از مهمان رسمی در جلسات کاری و اداری >

? آموزش آداب پذیرایی و تشریفات اداری >

» در این مطالب یاد می‌گیرید که چطور یک پذیرایی در محیط اداری داشته باشید، چون پذیرایی در محیط اداری می‌تواند با سایر مکان‌ها مانند رستوران، هتل، در جزئیات متفاوت باشد، اما در کلیات شبیه به هم باشد.

یکی از دغدغه‌هایی که مدیران و کارکنان خدماتی و پذیرایی در ادارات و شرکت‌ها در زمان جلسات رسمی و کاری دارند این است که پذیرایی از مهمانان رسمی چگونه می‌باشد؟

?‍? اصول پذیرایی نوشیدنی چای و شربت توسط آبدارچیان >

» در این مقاله اینجانب (جابرمرتضایی) مطالبی را در اختیار شما قرار دهم که یاد می‌گیرید که چطور از میهمانان خود نوشیدنی‌های مختلفی اعم از گرم و سرد پذیرایی داشته باشید و به شما در انتخاب و نحوه پذیرایی نوشیدنی‌‌های شما در حد مطلوبی کمک کند، پس با من همراه باشید.

? دانلود رایگان PDF چک‌لیست بهداشت و نظافت فردی پرسنل >

» یکی از مهم ترین ارزیابی هایی که در محیط های کاری لازم به ارزیابی هست، ارزیابی پرسنل خود از لحاظ ظاهر، پوشش، نظافت و بهداشت فردی می باشد.

? دستورالعمل پذیرایی در جلسات کاری / برنامه و چک‌لیست تشریفات و پذیرایی اداری >

» پذیرایی در ادارات و شرکت‌ها یک جزء مهم از فعالیت‌های روزانه است که می‌تواند به بهبود ارتباطات داخلی و خارجی، افزایش رضایت کارمندان و مشتریان، و ایجاد فضای کاری مثبت کمک کند.

در اینجا چندین مورد از نکاتی که در خصوص پذیرایی در ادارات و شرکت‌ها لازم است مد نظر قرار دهید، آورده شده است

در این فرم PDF مواردی که کارکنان از بابت نظافت و بهداشت فردی لازم به رعایت هست، آشنا می‌شوید.

? آموزش نظافت، بهداشت و ایمنی آبدارخانه و آشپزخانه >

» در محیطی که محل آماده‌سازی نوشیدنی‌ها، غذاها و میان وعده‌ها می‌باشد، دانستن این سه نکته (نظافت + بهداشت + ایمنی) برای آن ضروری است.

با اجرای این موارد، می‌توان به یک محیط آشپزخانه و آبدارخانه اداری تمیز، بهداشتی و ایمن دست یافت و رضایت کارکنان و میهمانان را تضمین کرد.

این اقدامات بهداشتی و نظافتی به خوبی می‌توانند محیط آشپزخانه اداری را تمیز، سالم و ایمن نگه دارند.

سرفصل‌های ورکشاپ نیروهای خدماتی و پذیرایی >

» بخشی از سرفصل‌هایی که در این مطلب مشاهده می‌فرمایید، ما در دوره‌های خصوصی (در محل کار شما) یا عمومی (در مؤسسه ما) و یا پکیج آموزشی (محصول آموزشی) آموزش داده می‌شود.

سرفصل‌هایی مربوط به دوره جامع و تخصصی آموزش نیروی خدماتی و پذیرایی اداری شرکت است.

✏️ ویژگی‌های یک دوره جامع فنون پذیرایی و تشریفات >

» اگر تصمیم دارید که یک دوره پذیرایی برای پرسنل در مجموعه‌ی خود برگزار نمایید، اما با فرایند و نیازهای آموزشی آن آشنایی ندارید، همچنین اگر نمی‌دانید چه ویژگی‌هایی باید این کلاس و کارگاه داشته باشد تا استانداردهای حداقلی رعایت شود، این مطلب مفید خواهد بود.

? لیست وسایل آبدارخانه و لوازم پذیرایی >

» در این فهرست با تمام وسایل لازم جهت یک پذیرایی اعم از نوشیدنی، غذا، میان‌وعده آشنا می‌شوید و خواهید دانست که چه ابزارهایی باید داشته باشید.

می توانید لیست ابزارهایی که در آبدارخانه اداری و وسایل پذیرایی اداری در شرکت و سازمان خود دریافت نمایید و همچنین برخی از ابزارهایی که مستقیماً شاید در پذیرایی استفاده نشود، اما می تواند در آشپزخانه و آبدارخانه موردنیاز باشد.

? دانلود رایگان PDF دستورالعمل و چگونگی پذیرایی >

»‌ در این دستورالعمل، تعدادی عنوان آمده است که می‌تواند در پذیرایی به شما کمک کند و بیشتر جنبه یادآوری به رعایت موضوعات دارد.

چک لیست تشریفات اداری + فنون پذیرایی و تشریفات اداری + دستورالعمل پذیرایی در ادارات + آیین نامه تشریفات و پذیرایی اداری + نحوه پذیرایی اداری فرم پذیرایی اداری در ادارات + بخشنامه تشریفات اداری در شرکت‌ها و سازمان‌ها

? ۱۰ سؤال جهت ارزیابی از کارکنان پذیرایی و خدمات >

» درصورتی‌که می‌خواهید از پرسنل پذیرایی کننده خود ارزشیابی داشته باشید، در این مطلب چند سؤال تستی جهت نمونه آمده است.

ارزشیابی که جهت دوره‌های آموزشی که ویژه پرسنل خدمات و پذیرایی اداری در محل شرکت و سازمان برگزار می‌شود، ارزیابی را ترکیبی به‌صورت عملی و پاسخگویی به سؤالات کتبی در نظر می‌گیریم.

?? نحوه پذیرایی از مهمان خارجی (میزبانی بین‌المللی) >

» اگر می‌خواهید با اصول میزبانی بین‌المللی در امر پذیرایی آشنا شوید، تعدادی نکته ضروری است نیروهای پذیرایی کننده ما حین پذیرایی از میهمانان خارجی رعایت کنند.

جهت رعایت این کد رفتار بین‌المللی نیاز به آموزش و یادگیری پرسنل پذیرایی و مهماندار و میزبان دارد و اینجانب (جابر مرتضایی) در این مقاله به آموزش پرسنل پذیرایی جهت پذیرایی از مهمان خارجی و اصول میزبانی از آنان پرداخته ام.

? چگونگی پذیرایی از مدیرعامل و مدیران ارشد >

» شما می‌خواهید با ۱۰ روند شروع روز کاری یک آبدارچی مدیرعامل آشنا شوید، این مطلب را بخوانید

در این مقاله تصمیم دارم بصورت اختصاصی به آموزش چگونگی، اصول و نحوه پذیرایی از مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت‌ها و سازمان‌ها و ادارات بپردازم.

?‍? تدریس اصول روش‌های پذیرایی (نحوه تدریس تشریفات) >

» با توجه به اینکه بسیاری از ادارات و سازمان‌ها تصمیم به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه پرسنل محترم پذیرایی و خدمات خود دارند، دغدغه این را دارند که استاد و مدرسی انتخاب کنند که بتواند آموزشی کاربردی و مؤثر داشته باشد.

جهت آموزش پذیرایی به پرسنل، لازم هست که یک سری نکات کلیدی در امر آموزش و محتوا رعایت شود تا بالاترین خروجی را از آموزش بدست آوریم، اگر به این نکات توجه کنیم مطمئناً نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

? خصوصیات بهترین استاد/مدرس تشریفات و پذیرایی >

??‍? ویژگی‌های مشاور و مربی خوب پذیرایی و تشریفات >

» اگر می‌خواهید بدانید یک استاد یا مدرس تشریفات و پذیرایی چه خصوصیاتی دارد؟ و همچنین چه نکاتی را در انتخاب یک استاد پذیرایی و تشریفات مدنظر داشت؟ این دو مقاله را حتماً فرمایید.

هر مدرسی یا استادی که این خصوصیات را داشته باشد، به نظر اینجانب می تواند در زمینه تخصصی خود جزو بهترین ها باشد.

? بهترین دوره و کلاس آموزشی فنون پذیرایی و تشریفات >

» خصوصیاتی که در این مقاله آمده است، معرف برترین کلاس آموزشی یا دوره آموزشی اصول و فنون تشریفات و پذیرایی در تهران/ایران هست، یعنی هر مؤسسه آموزشی که بیشترین ویژگی‌های زیر را در برگزاری این دوره رعایت کند، احتمالاً بهترین کارگاه آموزشی اصول و فنون پذیرایی و تشریفات همان‌جاست.

اگر می‌خواهید با خصوصیات یک دوره/کلاس خوب پذیرایی و تشریفات آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

جابر مرتضایی

جابر مرتضایی

ایشان استاد و سخنران در زمینهٔ توانمندسازی نیروهای انسانی می‌باشد، او سال‌هاست به معتبرترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های ملی و بین‌المللی راهنمایی می‌کند تا دوره‌های آموزشی و کارگاه‌هایی متناسب با نیاز کارکنان را بصورت "تخصصی، جامع و کاربردی" برگزار نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =

پیمایش به بالا