نحوه پذیرایی از مدیر

نحوه و اصول پذیرایی از مدیرعامل و مدیران ارشد / آموزش آبدارچی مدیرعامل

در این مقاله تصمیم دارم به‌صورت اختصاصی به آموزش چگونگی، اصول و نحوه پذیرایی از مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت‌ها و سازمان‌ها و ادارات بپردازم.

این‌جانب (جابر مرتضایی) که در حال حاضر به‌عنوان مدرس دوره‌های آموزشی اصول و فنون پذیرایی و تشریفات فعالیت می‌کنم، اگر روزی جایم با یک مهماندار اداری عوض شود و از من بخواهند که پذیرایی از مدیرعامل یا مدیران عالی‌رتبه در یک شرکت و سازمان را بر عهده بگیرم، مراحل و روز کاری من به این شکل شروع خواهد شد.

+ مراحل شروع یک روز کاری آبدارچی مدیرعامل

۱- زمان ورود

نیم ساعت زودتر از مدیران به محل کار می‌رسم.

۲- قبل از شروع

پس‌ازآن برای روشن کردن نورها، سیستم گرمایش یا سرمایش، باز کردن درب اتاق‌ها در صورت لزوم اقدام می‌کنم.

۳- لباس یونیفرم

به محل تعویض لباس و کمدها می‌روم و لباس بیرون با لباس فرم شرکت تعویض خواهم کرد.

۴- ظاهر فردی

پس‌ازآن به جلوی آیینه تمام‌قد خواهم رفت و از بالا تا پایین خودم را چک و بررسی می‌کنم و در صورت نیاز خود را مرتب می‌کنم.

۵- آماده‌سازی

سپس به آبدارخانه شرکت یا سازمان می‌روم و مقدمات آماده‌سازی نوشیدنی‌های گرم یا سرد و…. پیاده می‌کنم تا مدیران به از راه برسند.

۶- خوشامدگویی (استقبال)

مدیرعامل و مدیران ارشد که از درب ورودی واحد داخل شدند، به آن‌ها سلام و صبح‌به‌خیر همراه با چاشنی لبخند تقدیم حضورشان می‌کنم.

۷- اولین پذیرایی

بلافاصله پس‌ازاینکه مدیرعامل یا مدیران ارشد پشت میز خود نشستند، نوشیدنی موردعلاقه آن‌ها را به‌آرامی روی میزشان خواهم گذاشت. (توجه فرمایید که اولین پذیرایی معمولاً نوشیدنی است و نباید بیشتر از ۵ دقیقه طول بکشد)

۸- فاصله پذیرایی بعدی

زمان و فاصله پذیرایی‌های بعدی اعم از نوشیدنی یا غیر نوشیدنی بستگی به میل و علاقه مدیرعامل و مدیران ارشد دارد که با چه فاصله زمانی از آن‌ها پذیرایی شود. (همچنین بستگی به تک نفرِ بودن یا تشکیل شدن جلسات گروهی مدیرعامل با پرسنل داخلی یا میهمانان دارد)

۹- سؤال بعداز پذیرایی

پس از هر پذیرایی، چندمتری را از میز مدیرعامل و مدیران ارشد فاصله گرفته و سؤالی مبنی بر اینکه آیا فرمایشی دارند، یا خیر؟ می‌نماییم.

۱۰- خروج از اتاق مدیر

درنهایت از اتاق مدیرعامل/مدیر عالی‌رتبه خارج‌شده و درب بستگی دارد که باز یا بسته بوده باشد، می‌گذاریم (یعنی به هر شکلی که بوده، به همان شکل می‌گذاریم باشد، یعنی اگر زمان ورود باز بوده ، باز می‌گذاریم و اگر بسته بوده به شکل بسته قرار می‌دهیم)


این متن بالا تنها برای شروع به کار و پذیرایی اول یک مهماندار مدیرعامل/مدیران بود، در مقالات بعدی امیدوارم فرصتی پیش بیاید و به این بپردازم یک روز کاری کامل (از صبح تا عصر) یک نیروی خدمات و پذیرایی مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان به چه شکلی خواهد بود؟

مقالات مفید جهت آموزش پذیرایی از مدیرعامل و سایر مدیران

۱٫ لیست وسایل آبدارخانه و لوازم پذیرایی اداری در شرکت

۲٫ آموزش پذیرایی نوشیدنی آبدارچیان و نیروهای خدماتی VIP – اصول و نحوه

۳٫ پذیرایی از مهمان رسمی در جلسات – اصول، نحوه و آداب پذیرایی رسمی

۴٫ دانلود رایگان جزوه آموزشی تشریفات و پذیرایی PDF (چک لیست + پاورپوینت پذیرایی و تشریفات)

۵٫ شرح وظایف نیروهای خدمات (آبدارچی – نظافتچی – پیشخدمت)

۶٫ نظافت، بهداشت و ایمنی آبدارخانه اداری

در این مقاله بیشتر به آموزش نحوه و اصول پذیرایی از مدیرعامل و سایر مدیران شرکت و ادارات پرداختیم، امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. موفق باشید!

جابر مرتضایی

جابر مرتضایی

ایشان استاد و سخنران در زمینهٔ توانمندسازی نیروهای انسانی می‌باشد، او سال‌هاست به معتبرترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های ملی و بین‌المللی راهنمایی می‌کند تا دوره‌های آموزشی و کارگاه‌هایی متناسب با نیاز کارکنان را بصورت "تخصصی، جامع و کاربردی" برگزار نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

اسکرول به بالا