دوره فنون تشریفات

بهترین دوره آموزشی و کلاس “اصول و فنون تشریفات و پذیرایی” در تهران-ایران کجاست؟

خصوصیات زیر معرف برترین کلاس آموزشی یا دوره آموزشی اصول و فنون تشریفات و پذیرایی در تهران/ایران هست، یعنی هر مؤسسه آموزشی که بیشترین ویژگی‌های زیر را در برگزاری این دوره رعایت کند، احتمالاً بهترین کارگاه آموزشی اصول و فنون پذیرایی و تشریفات همان‌جاست.
در مقاله‌ای جداگانه ویژگی‌های بهترین مدرس تشریفات و پذیرایی را ذکر کردیم.
بهترین استاد/مدرس پذیرایی و تشریفات ایران کیست؟

🤔 ۱- نیازسنجی (شناخت دقیق نیازها)

اولین قدم و قبل از آموزش پرسنل، نیازسنجی و شناخت دقیق جهت آموزش مؤثرتر فنون و اصول پذیرایی و تشریفات هست.

در آموزش پرسنل خدمات و پذیرایی دو گروه بسیار کمک‌کننده و تعیین‌کننده در مرحله قبل از آموزش هستند: ۱- سرپرست یا مدیر خدمات و پشتیبانی شرکت ۲- مدیر یا مسئول آموزش شرکت

این دو گروه قبل از اجرای دوره باید باهم جلساتی داشته باشند و سرپرست خدمات به مسئول آموزش مجموعه دغدغه‌ها، مشکلات و درخواست‌های سایرین همکاران از مدیر خدمات داشته‌اند و شاید از طرف برخی کارکنان خدمات و پذیرایی به‌خوبی انجام‌نشده است و نیاز به آموزش هست را درمیان بگذارد تا مدیر و مسئول برگزاری دوره بر اساس این دغدغه‌ها و موضوعات استاد/مدرسی را انتخاب و این مسائل را با استاد/مدرس دوره آموزشی درمیان بگذارند و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

🏢 ۲- مکان برگزاری آموزش

شرایط و محیطی که آموزش می‌خواهد در آن انجام شود تأثیر مستقیمی روی آموزش خواهد گذاشت.

مانند: نور مناسب + سیستم گرمایش و سرمایش + ویدئو پروژکتور و کامپیوتر جهت نمایش تصاویر و اسلایدهای استاد/مدرس + وسایل و ابزار جهت آموزش عملی فنون پذیرایی و تشریفات و…

💪 ۳- یادگیری عملی و کارگاهی (تمرین)

دوره آموزشی یا کلاس اصول و فنون پذیرایی و تشریفاتی مفید خواهد بود که آموزش ابتدا از طرف استاد/مدرس دوره آموزشی به‌صورت عملی انجام شود و سپس از مخاطبان خود بخواهد که آن را در کلاس انجام دهند و حالت تمرینی داشته باشد و مواردی که نیاز به رشد و تغییر دارد از طرف مدرس حل شود.

اما بسیار می‌بینم آموزش اصول و فنون تشریفات و پذیرایی که حتماً باید به‌صورت عملی باشد، متأسفانه توسط برخی به‌صورت تئوری ارائه می‌شود. (طبیعتاً خروجی کار هم مشخص هست که آن آموزش نتیجه مثبت بالایی نخواهد داشت و فقط وقت دو طرف تلف می‌شود)

👨‍🎓 ۴- استفاده از روش تدریس چندگانه

در بحث تدریس اصول و فنون تشریفات و پذیرایی، ترکیبی از موارد باعث می‌شود که آموزش مؤثرتر باشد، کارهایی که شخصاً اینجانب (جابر مرتضایی) انجام می‌دهم و باعث می‌شود که کلاس خشک و حوصله بر نباشد و در حین کلاس شرکت‌کنندگان انرژی لازم برای حضور را داشته باشند و یادگیری به بالاترین حد خود برسد

اجازه دهید چند موردی را برایتان مثال بزنم:

  • مشارکت دادن تمامی پرسنل به‌صورت پرسش و پاسخ، نظر خواستن و…
  • شنیدن دغدغه‌های اصلی آنان در کار و دادن راهکار مفید به آنان
  • ورزش حین کلاس برای حفظ انرژی
  • استفاده از اسلاید و تصویر برای تأثیرگذاری بیشتر
  • ارتباط دوستانه و صمیمی با کارکنان در طول دوره آموزشی

+ نوشته مرتبط: بهترین استاد تشریفات و پذیرایی و مدرس پذیرایی و تشریفات ایران کیست؟ استاد/مدرس و سخنران با تجربه

👌 ۵- قوانین و مقررات مشخص و دقیق

مقررات زمان‌بندی، شکل اجرای دوره، میزان و نوع خدمات، کارهایی که از سمت دو طرف باید انجام شود، هدف دوره، مشخص کردن نتیجه دوره از قبل و… زمانی که مشخص باشد، در برگزاری دوره نظم بیشتر و بهتری خواهد بود.

هر سه گروه: ۱- شرکت‌کنندگان ۲- مدرس/استاد دوره ۳- برگزارکننده دوره آموزشی باید در جریان آن باشند.

شاید باورش برای شما سخت باشد که بسیاری از دوره‌هایی که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برگزار می‌گردد، مرحله آخر را انجام نمی‌دهند و باعث می‌شود که آن دوره مفید واقع نشود و مدیران و سرپرستان برایشان سؤال شود که ما دوره را برگزار کردیم اما خروجی خوب و مفیدی نتوانستیم بگیریم.

منبع و نویسنده: جابر مرتضایی از سایت کارکنان karkonan.com

📝 ۶- ارزیابی از شرکت‌کنندگان در حین دوره

در پایان هر کلاس آموزشی تشریفات و پذیرایی لازم هست که از شرکت‌کنندگان دوره، حتماً ارزیابی عملی و کتبی گرفته شود (اینجا چون نیروهای خدماتی و پذیرایی هستند، ترجیحاً همان‌طور که آموزش عملی و کارگاهی هست، ارزیابی نیز به‌صورت عملی باشد)

این ارزیابی باعث می‌شود که آموزش از طرف شرکت‌کنندگان جدی‌تر گرفته شود و توجه بیشتری به کلاس آموزشی شود و همچنین متوجه شویم که کدام نیرو توجه بیشتری به دوره داشته است، در ضمن نقاط ضعف و قوت و میزان یادگیری و آموزش شرکت‌کنندگان را خواهیم فهمید.

مقاله مفید: ۱۰ سؤال ارزیابی از پرسنل آبدارچی و خدمات

✅ ۷- ارائه چک‌لیست جهت نظارت بعد از اجرای دوره

بعد از اجرای دوره و آموزش تشریفات، لازم هست که با استفاده از چک‌لیست‌هایی، از کارکنانی که آموزش داده شده است، به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه ارزشیابی انجام شود.

> چک‌لیست‌ها

نمونه‌هایی از چک‌لیست‌های ارزیابی نیروهای کارکنان خدمات و پذیرایی

دانلود چک لیست نظافت نیروهای خدماتی و خدمات

دانلود دستورالعمل نظافت ساختمان اداری و سرویس بهداشتی شرکت (محیط اداری)

دانلود چک لیست و دستورالعمل نحوه پذیرایی VIP و برنامه تشریفات در ادارات و شرکت ها

خرید محصول کامل چک لیست ویژه پرسنل پذیرایی و خدمات

دانلود چک لیست و ارزیابی بهداشت و نظافت فردی پرسنل PDF

جابر مرتضایی

جابر مرتضایی

ایشان استاد و سخنران در زمینهٔ توانمندسازی نیروهای انسانی می‌باشد، او سال‌هاست به معتبرترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های ملی و بین‌المللی راهنمایی می‌کند تا دوره‌های آموزشی و کارگاه‌هایی متناسب با نیاز کارکنان را بصورت "تخصصی، جامع و کاربردی" برگزار نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

اسکرول به بالا