آموزش-کارکنان-خدماتی-(کارگران-خدمات-شهری-و-اداری)

آموزش کارکنان خدماتی (کارگران خدمات شهری و اداری)

آموزش کارکنان خدماتی (کارگران خدمات شهری و اداری)

یکی از مهم‌ترین وظایف هر سازمان یا اداره ای‌ آموزش کارکنان آنهاست، در این بین آموزش کارکنان خدماتی که ممکن است در بخش اداری یک سازمان یا ممکن است خارج از سازمان مثلاً نیروهای خدمات شهری برای شهرداری‌ها باشد.

کارکنان خدماتی در محیط‌های مختلف کاری، وظایف متفاوتی دارند، برخی صرفاً وظیفه ‌ی جمع‌آوری زباله‌ها و مواد زایدی که در محیط می‌باشد و برخی دیگر بیشتر کارهای سرپایی که برای افراد بالادستی پیش می‌آید انجام می‌دهند.

بعضاً دیده می‌شود آموزش کارکنان خدماتی جدی گرفته نمی‌شود و اگر اهمیت قائل می‌شوند، به درستی انجام نمی‌شود.

قبلاً در مقاله‌ای جداگانه تحت عنوان (چرا باید کارگران خدماتی خود را آموزش دهیم؟) بصورت مفصل درمورد اهمیت آموزش کارکنان خدماتی صحبت کرده‌ام.

اینجانب (جابرمرتضایی) در این مقاله قصد دارم نکاتی درمورد آموزش کارکنان خدماتی به اطلاع شما عزیزان برسانم.

نیازسنجی و شناخت شرایط و افراد موجود برای آموزش کارکنان خدماتی

قبل از هرکاری و هر آموزشی باید دقت کنیم کارکنان خدماتی ما در چه شرایطی و در چه مکانی مشغول به کار هستند، مکان‌های مختلفی مانند:

کارکنان خدماتی ادارات و سازمان‌ ها، بانک ها، مدارس ، شرکت های خصوصی، رستوران ها و هتل ها، بیمارستان ها، مکان های خارج از اداره مثل کارگران خدماتی شهرداری همانطور که مطالعه کردید کارکنان خدماتی در بخش های مختلفی فعالیت دارند و هر کدام وظایف خاص خود را دارند و مشخصاً نیازهای آموزشی آنان نیز متفاوت می باشد.

برای اینکه بتوانیم مسیر آموزشی خود و کارکنان خود را بهتر بشناسیم و در آن قدم برداریم، چه خوب است ابتدا به پرسش‌های زیر پاسخ دقیق بدهیم:

1. اکنون در چه شرایطی هستیم و به چه افرادی می خواهیم آموزش دهیم؟ (شناخت دقیق شرایط موجود و نیازهای کارکنان خدماتی)

2. اهداف ما از آموزش آنها چه می‌باشد؟ بعد از آموزش چه تغییری قرار هست در کارگران خدماتی ما انجام شود؟ (تعیین دقیق اهداف ما از آموزش کارکنان خدماتی)

3. بین شرایط، اهداف و افرادی که داریم، از چه راهی می‌توانیم به آنها برسیم؟ (شناخت راههای دستیابی)

محیط و شرایط آموزشی مناسب برای آموزش کارکنان خدماتی

برای آموزش پرسنل خدماتی خود لازم و ضروری است محیط مناسب و درخور جایگاه این عزیزان درنظر گرفته شود.

متاسفانه در برخی سازمان‌ها کارکنان خدماتی نسبت به سایر کارکنان، به چشم و دید پایین‌تری دیده می‌شوند و ممکن است در زمان خدمت‌رسانی و آموزش کارکنان خدماتی ، مکان و محیط مناسبی حتی حداقل‌ها هم برای آنان درنظر گرفته نمی‌شود.

چند تصویر ناراحت‌کننده که حتی شرایط اولیه و حداقل‌ها هم برای برگزاری کارگاه، درنظر گرفته نشده است را در پایین مشاهده می‌کنید.

انتخاب استاد متخصص برای آموزش کارکنان خدماتی

بسیار جالب است بدانید در بسیاری از مواردی که آموزش برای این دسته از کارگران خدماتی انجام می‌گیرد، متاسفانه از مدرسانی استفاده می‌شود که هیچ تخصصی نسبت به موضوعی که تدریس می‌شود، ندارند و از افرادی استفاده می‌شود که سمت مدیریتی در آن مجموعه دارند.

در مقاله‌ای جداگانه، من (جابرمرتضایی) به این موضوع پرداخته‌ام که مدرس و کلاس های آموزشی باید چه شرایطی داشته باشد که می توانید از اینجا مطالعه بفرمایید.

باید از مدرسانی دعوت شود که قبلاً مطالبی که آموزش می‌دهند لااقل خود یکبار انجام داده باشند و تجربه‌ی کاری را در آن محیط داشته باشند یا حیطه‌ی تحصیلی آن مرتبط باشد، اما در زمان‌هایی که این مدل مدرسان استفاده می‌شود، عموماً مطالبی عمومی مطرح می‌شود و همچنین مطالبی نیست که بتواند برای کارگران خدماتی مشکل‌گشا و بدردبخور باشد، چون فردی مشغول آموزش است که شرایط کاری این بزرگواران را خود تجربه نکرده است.

منبع: کارکنان پنج ستاره www.karkonan.com

جابر مرتضایی

جابر مرتضایی

ایشان مدرس و سخنران تشریفات بین‌الملل، پذیرایی VIP و آداب معاشرت حرفه‌ای هستند و (احترام) را مهم‌ترین عنصر این موارد می‌داند و هدف در این سایت، انتقال تجربیات و اطلاعات کاربردی در قالب آموزش حضوری و غیرحضوری هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اسکرول به بالا